Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie

Trwa Akcja „Zima 2022”

Kolejny raz patrol Straży Miejskiej wraz pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolował miejsca, w których przebywać mogą osoby bezdomne.

Przede wszystkim sprawdzono tereny ogródków działkowych, pustostanów, piwnice itp.

Strażnicy Miejscy

Z każdą zastaną osobę przeprowadzono rozmowy na okoliczność sytuacji życiowej i materialnej, a także została zaproponowana m.in. pomoc lekarska, czy pomoc w zorganizowaniu miejsca w noclegowniach.

Przypominamy

Przypomnijmy, że na terenie Dzierżoniowa funkcjonuje ogrzewalnia przy ul. Nowowiejskiej 91 czynna przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 18.00 do 8.00, a w przypadku temperatur ujemnych czynna będzie całodobowo. Również we wcześniejszych godzinach można skorzystać z pomocy Klubie przy ul. Kilińskiego czy też z gorącego posiłku.

Informacje o osobie bezdomnej, samotnej czy też znajdującej się w sytuacji zagrożenia możemy przekazać do Straży Miejskiej pod numerem telefonu 74 645 08 88 lub 112.

Zapewniamy, że każdy sygnał ze środowiska lokalnego będzie przez nas sprawdzony. Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za dotychczasową wrażliwość i zgłaszanie informacji o osobach bezdomnych, przebywających w miejscach publicznych.