OPS Dzierżoniów

"Szlachetna Paczka" pod patronatem Burmistrza Dzierżoniowa

Kilkadziesiąt rodzin otrzyma pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka w Dzierżoniowie. W tym roku projekt jest realizowany pod patronatem burmistrza Dariusza Kucharskiego, a w jego realizację włącza się kilkunastu wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz pracownicy dzierżoniowskiego rzędu miasta.

 

44% – tyle rodzin z zeszłorocznej edycji Szlachetnej Paczki otrzymało wsparcie z ramienia firm i instytucji. Bez Paczek przygotowywanych zespołowo – przez współpracowników, czy w grupie uczniów szkół – nie udałoby się pomóc tysiącom rodzinom w potrzebie.

W tym szczególnym roku, kiedy najsłabszym jest szczególnie trudno, wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek – mówi pani Grażyna Maciąg, koordynator Szlachetnej Paczki w regionie dzierżoniowskim.

Oprócz 28 dzierżoniowskich rodzin, które zostały zakwalifikowane do pomocy w ramach akcji Szlachetna paczka, przynajmniej drugie tyle będzie obdarowanych paczkami w postaci produktów spożywczych oraz środków czystości.

W tym roku Szlachetna Paczka ruszyła pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa.

Chcemy się aktywnie włączyć w tę ogólnopolska akcję. Pracownicy magistratu ruszyli ze zbiórką żywności i produktów chemicznych dla najbardziej potrzebujących – mówi burmistrz Dariusz Kucharski.

W paczkach znajdą się wszelkie spożywcze produkty suche, jak ryż, kasza, mąka, cukier, makaron, olej oraz produkty chemiczne i środki czystości: mydło, szampony, proszki do prania, środki czyszczące, płyny do naczyń. Zebrane produkty trafią do rodzin, które z powodu przekroczenia w niewielkim stopni u progu finansowego „nie łapią” się do programu Szlachetna Paczka, ale wymagają wsparcia.

źródło:www.tvsudecka.pl