OPS Dzierżoniów

Sąsiedzie – możesz na mnie liczyć

Chcesz pomagać tym, którzy muszą zostać w domu? Ściągnij, wydrukuj plakat, zostaw informację na klatce schodowej lub na drzwiach wejściowych do swojego bloku. To kolejna taka inicjatywa – nie tylko dla seniorów. Bądźmy wobec siebie solidarni w tych trudnych czasach.

Pomagać można w różny sposób. Czasem wystarczy telefon, chwila rozmowy, pytanie o zdrowie. Czasem załatwienie podstawowych zakupów. Tu nie chodzi o żaden nadzwyczajny wysiłek. Liczymy na to, że w pomoc sąsiedzką zaangażują się ci, którzy i tak wychodzą z domów – idą do pracy, robią zakupy dla siebie, mogą pomóc innym i w ten sposób ograniczą liczbę osób, która porusza się po mieście.

Podobnie jak inne tego typu inicjatywy, pomoc sąsiedzka skupia się na wsparciu osób, dla których koronawirus jest szczególnym zagrożeniem. Ludzie starsi i przewlekle chorzy nie powinni w ogóle wychodzić z domów, nie mówiąc już o wchodzeniu do sklepów i aptek. Ale takiego wsparcie często wymagają też matki samotnie wychowujące dzieci, czy opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Dlatego ci sąsiedzi, którzy zdecydują się wesprzeć ich w tym trudnym okresie, mogą zostawić ogłoszenie na klatce schodowej lub drzwiach wejściowych.

Plakaty z hasłem „Możesz na mnie liczyć” i miejscem na pisanie numeru telefonu są dostępne TUTAJ, ale również zostały rozesłane do mediów lokalnych, spółdzielni mieszkaniowej i zarządców nieruchomości.

źródło: https://dzierzoniow.pl