OPS Dzierżoniów

Potrzebujesz wolontariusza? Dobrze trafiłeś!

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie- w ramach Klubu Wolontariusza AGRAFKA -prowadzimy działania mające na celu budowanie prężnie działającej społeczności wolontariuszy, pomagających seniorom i osobom  z niepełnosprawnościami.

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału  w tych działaniach, jeśli tylko

  • lubisz ludzi i jesteś otwarty na nowe znajomości
  • masz odrobinę wolnego czasu, który chcesz dać innym
  • wierzysz, że jedno słowo i gest może zmienić życie drugiego człowieka

Czekamy na twoje zgłoszenie!

 

Komu chcemy pomagać?

Chcemy pomagać  seniorom i osobom samotnym, które nie mogą polegać na krewnych i nie mają przyjaciół, z którymi mogliby się spotkać.

Nie obawiaj się! Tu nie chodzi o to, byś stał się ich opiekunem. Celem projektu jest przekonanie mieszkańców Dzierżoniowa, by zostali towarzyszami osób samotnych, pomogli załatwić sprawę w urzędzie, poszli na spacer lub po prostu porozmawiali!

Seniorzy to przemili ludzie, którzy mają mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia i ogrom umiejętności do przekazania. I choć chcą się nimi podzielić, trudno jest im wyjść z inicjatywą.

Dlatego czas to zmienić!

 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Dla osób, które zdecydują się na poświęcenie swojego czasu seniorom, przewidziany jest system wsparcia w postaci m.in. superwizji, spotkań integracyjnych.

 

Jak zostać wolontariuszem i jak skorzystać ze wsparcia wolontariusza

 

Osoby zainteresowane pracą wolontarystyczną na rzecz wskazanej grupy odbiorców jak również seniorzy oczekujący wsparcia wolontariusza proszeni są kontakt z pracownikiem socjalnym Panem Wojciechem Kubasikiem  pod numerem telefonu 74 831-02-01, 883-993-525  lub osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, ul. Szkolna 24, pok. 207, w godzinach pracy Ośrodka.

To naprawdę proste!